Vykľulo sa fico z vreca!

Autor: Ladislav Piršel | 29.12.2013 o 16:00 | Karma článku: 21,61 | Prečítané:  1622x

... alebo ako nastoliť čínsky poriadok za európske peniaze. Rok sa končí v opare prekvapenia/neprekvapenia z predstavenia super ambiciózneho politika, ktorý vyrástol z malých pomerov Slovenska, a baží po úspechu Putinovho formátu. Predstavenie pre jedného herca a viac než päť miliónov komparzistov? Alebo nekonečný príbeh na variácie "...ako chutí moc..." a "... ako málo stačí na oblbnutie voličov v krajinke v strede Európy medzi Tatrami a Dunajom..."?

Ohrdnutý juniorný kandidát na generálneho prokurátora vo svojej dôležitosti rastie. Svojej materskej strane SDĽ vytrel kocúra. Porátal sa so všetkými konkurentmi. Stranu, z ktorej vzišiel, svojim SMERovaním prevalcoval a pohltil. Socialnodemokratický vývesný štít nakúpil lacno - za poslanecké miesto v Európskom parlamente. A môže hrať demokratické mimikry.

Stratég a produkt politického marketingu, ktorý dokázal zjednotiť/pohltiť všetko naľavo politického spektra - od reformovaných komunistov až po sociálnych demokratov. Všetci sa mu podvolili - dobrovoľne. Každému sa ušla nejaká tá omrvinka z bohato prestretého stola. Bližší žalúdok, než zásady a duša.

Vodca, ktorý "svojou hlavou dokázal zohnať pre stranu ťažké milióny" a nebol pri tom braný na zodpovednosť. Win-win situácia pre neho a jeho spozorov. Zožal len obdiv svojich. Má prečo byť vnútorne presvedčený o vlastnej dôležitosti, neomylnosti, nepolapiteľnosti a neporaziteľnosti!

Predseda vlády, ktorý so svojou družinou našiel skratku k gréckej ceste. Za ani nie dve volebné obdobia s úspechom zdvonásobili dlh spravovanej krajiny. A skratky hľadá ďalej!

Lepší než Jánošík, lepší než Napoleon, lepší než Ostap Bender, lepší než Delftská veštiareň! Skutočne?

Timurovská družina už chystá oslavy Víťazného marca 2014, symbolu nastolenia nových poriadkov "...na večné časy a nikdy inak..." Oproti komunistickému Víťaznému februáru z roka 1948 je to posun len o jeden mesiac ... a 66 rokov. Čertovská symbolika! Nie je to tak trochu deja vu? Ide o veľa alebo je to len zbytočné plašenie? Počujem trávu rásť?

Súhlasím s Milanom Kňažkom, zase ide o veľa!!!

Ľavica vedie na Slovensku politický "Blitzkrieg". Prv než sa všetci spamätajú, bude tu demokratickými prostriedkami opäť nastolená štátostrana. Zákonodarná, výkonná aj súdna moc v rukách hŕstky vyvolených. Takmer štvrťstoročie od zmeny režimu vyjde úplne navnivoč. Ručička hodiniek sa vráti pred rok 1989.

Chybia tí, ktorí si myslia, že Robert F. svojou kandidatúrou uteká pred zodpovednosťou voči svojim voličom. Naopak, je to premyslený strategický ťah, ako sa vyporiadať so všetkými svojimi kritikmi a konkurentmi, ako koncentrovať moc a ako sa urobiť ešte atraktívnejším pre spozorov svojich politických huncútstiev. Potom už nebudú musieť oligarchické skupiny deliť svoju priazeň medzi viac politických strán. Bude stačiť financovať len jednu štátostranu. Putinovsko-Medvedevovský model. Zárodok dekadencie a rozvratu občianskych a demokratických princípov. Cesta k nastoleniu princípu vedúcej úlohy strany.

Ani sami mecenáši nespozorujú, že financujú politickú silu, ktorá im v záujme proklamovanej sociálnej spolupatričnosti so slabšími, ale hlavne udržania si vlastnej moci, nakoniec znemožní slobodne narábať s ich majetkom. Teraz sú na rade súkromné zdravotné poisťovne, potom bude na rade čo? Žaba bude uvarená! Stačí len pomaly prikladať pod kotol.

Je to paradox, že v našej krajinke môže mať tak veľké preferencie politik, ktorý má problém hovoriť pravdu.

Demagog_sk_Fico.jpg

V normálnej komunite by človeka s podobnou "pravdovravnosťou" nebrali vážne a "vyprášili" by mu kožuch. Nanajvýš by ho považovali za úsmevného gašparka. Ako podnikateľ by si len ťažko hľadal obchodných partnerov. Na našej politickej scéne je však jeho strana a on sám lídrom v predvolebných prieskumoch.

Tajomstvo jeho úspechu je primitívne jednoduché. Pri vytváraní svojho "poľa deformujúceho realitu" sa riadi zásadou: "nie je dôležité/dobré hovoriť ľuďom pravdu, ale to čo chcú počuť". Hovoriť stále z pozície víťaza, ochrancu núdznych, proroka pestujúceho v ostatných pocit ukrivdenosti, jasnozrivca odhaľujúceho spoločného nepriateľa, statočného rytiera. A jeho voličská základňa na to počúva, správa sa ako zaľúbenci: dôležité je to, ako je to povedané a nie čo hovorí, čo skutočne robí. Ani si neuvedomujú, že počúvajú "sladké nezmysly" a hrajú roľu ovčieho stáda. Nedívajú sa, že ich vedie na porážku.

Je to ďalšia z postáv, ktorú ponúka ľavica ako svojho najlepšieho kandidáta. Ďalší kandidát, ktorý je bytostne spojený s predchádzajúcim komunistickým režimom. Kandidát, ktorý si, podľa vlastného vyjadrenia, ani nevšimol, že prebehol nejaký November 1989 a nemá k nemu žiadny vťah. Bolo by v jeho prípade farizejské tváriť sa, že má vzťah k udalosti, ktorá zbavila moci štátostranu, ktorej bol členom. Toto treba pripomínať voličom aj zamýšľaným nevoličom.

Rozdrobenosť na pravej strane politického spektra nahráva Robertovi F. Hrá sa o to, či vôbec bude druhé kolo prezidentských volieb. Nie je náhoda, že Robert F. ohlásil svoju kandidatúru až po Gyulovi Bárdosovi, ktorý sa stal prvým národnostným kandidátom. To bol pre Riberta F. signál, že má veľkú šancu uspieť.

Voliči maďarskej národnosti sú veľmi disciplinovaní a volia prednostne svojich. Gyula Bárdos tak môže počítať s 12% odovzdaných hlasov. Akýkoľvek slovenský kandidát na pravej strane spektra len ťažko získa v prvom kole viac než 12% odovzdaných hlasov. Pokiaľ sa nič nezmení. Slovenský volič je sotva natoľko politicky vyspelý, že by bol ochotný v prípade voľby "menšieho zla" (po koľkýkrát už opäť?) zvoliť za prezidenta kandidáta maďarskej menšiny. Radšej nepôjde voliť. Potom "bude vymaľované"! Atomizácia napomáha víťazstvu Roberta F.!!!

Jediným schodným riešením je postaviť a podporiť silného pravicového kandidáta, ktorý je protipólom Roberta F. Kandidáta, ktorý nemá nič spoločné s predchádzajúcim režimom. V najlepšom prípade nech je to osobnosť, ktorá aktívne prispela k povaleniu komunistického režimu. Podporovať pravicového kandidáta, ktorý nie je priamo prepojený s tzv. "štandardnými pravicovými politickými stranami". Tieto strany boli v ostatných rokoch nanajvýš úspešné v stratégii samoporazenia a voliči ich majú "plné zuby". Ich pýcha predchádzala pád. Je čas na pokoru a návrat k podpore skutočných hodnôt.

Páni "štandardní" pravičiari, je čas prestať hrať na vlastnú bránu a strieľať si vlastné góly!

Inak Robert F. doplní svoju "zbierku metálov". Potom pán Boh pomáhaj tejto krajine!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?