Ficlo mu do gatí a cítiť závan smradu

Autor: Ladislav Piršel | 19.3.2014 o 16:00 | (upravené 19.3.2014 o 18:00) Karma článku: 22,50 | Prečítané:  1606x

Niekomu to včera riadne frklo do gatí a cítiť závan smradu. Môj dedko vravel "šľahlo mu za sáru". Ak mu to poradili poradcovia, je čas vybrať si iných. Ak to má z vlastnej hlavy, ako vo zvukovom zázname, ktorý nikdy nebol riadne vyšetrený, tak je čas, aby si dal zdravotnú prestávku. Po vyhorení prichádza paranoja. V tomto prípade však "socioparanoja". Podľa samovyjadrenia aktéra mu vraj nejde o svoj vlastný prospech, ale o dobro iných. Chce poukázať na bezpečnostné riziká spojené s protikandidátom. To určite! Je to len prihlúply pokus odviesť pozornosť od podstatných hodnotových tém. Aspoň vieme, za čo má voličov.

Čo to je? Pokus, aby vo voľbách zostal LenOn2? Aby nemala len jedna strana obsadené všetky ústavné funkcie, ale aby sa vyberalo práve z jedného kandidáta? Ako za "starých dobrých" čias? Tuším je to skutočne pravda, že "si november 1989 ani nevšimol"!?

Bezpečnostným rizikom pre tento štát je to, že vo vrcholných politických a ústavných funkciách dlhodobo zotrvávajú ľudia, na ktorých ľpie podozrenie, že sú až po uši namočení v korupcii a nekalom financovaní politických strán. Politici, ktorí prispievajú k tomu, aby politické strany fungovali ako spoločnosti s ručením obmedzeným. Je len smutné, že za záväzky, ktoré vzniknú z pôsobenia takýchto strán, vždy ručia len občania.

Keď hlas veľmi podobný jednému zo súčasných prezidentských kandidátov na uniknutom zvukovom zázname hovorí "že ho nebude Fedor držať za gule, že sa vymanil z jeho vplyvu a on všetko vymyslel svojou vlastnou hlavou", ako vznikne "paralelná finančná štruktúra", ktorou zabezpečil na "tento rok 35 a na ďalší rok 40 miliónov" na financovanie strany a všetko sa ticho zamietlo pod koberec, tak toto je pre mňa veľké bezpečnostné riziko. Hlavne pre to, že sa dodnes nič neobjasnilo. Zverejnený záznam si možno vypočuť tu. Bol to LenOn2, alebo nebol to LenOn2? Alebo prijme kandidát, ktorého sa to týka, výzvu, aby išiel na detektor lži a striasol tak zo seba toto podozrenie?

Bezpečnostným rizikom pre tento štát je to, že vo vrcholných politických a ústavných funkciách dlhodobo zotrvávajú ľudia, ktorým nevadí podozrenie, že predseda najvyššieho súdu a predseda súdnej rady má kontakty na človeka súdne stíhaného za distribúciu drog. Alebo prijme kandidát, ktorého sa to týka, výzvu, aby išiel na detektor lži a striasol sa podozrenia, že mu takýto predseda najvyššieho súdu vyhovoval resp. vyhovuje, aby mu kryl chrbát.

Bezpečnostným rizikom pre tento štát je to, že sa o prezidentský úrad uchádza politik, ktorý v čase, keď už bola možná rozumná voľba, podporoval prezidentského kandidáta, ktorý vo svojej politickej kariére ako jeden z ústavných činiteľov hrubo osočil úradujúceho prezidenta, ako predseda parlamentu kryl vylomeniny V. Mečiara a spolupodieľal sa na bezprecedentom zbavení poslanca NR SR mandátu. Alebo prijme kandidát, ktorého sa to týka, výzvu, aby išiel na detektor lži a striasol sa podozrenia, že na pozícii prezidenta potreboval osobu, ktorú bude mať po celý čas výkonu prezidentskej funkcie v hrsti a táto osoba nebude môcť vykonávať svoj mandát nezávisle a nadstranícky.

Bezpečnostným rizikom pre tento štát je to, že sa o prezidentský úrad uchádza politik, ktorý spolu so svojim najbližším tímom klame občanov tohoto štátu o skutočnom stave jeho hospodárstva. Európska komisia vykázala vo svojom oficiálnom dokumente, že dlh Slovenska bol v 2. štvrťroku 2013 viac než 58% a v 3. štvrťroku 2013 viac než 57% z hrubého domáceho produktu. Podľa ústavného zákona o dlhovej brzde, podľa všetkého mala vláda predkladať vyrovnaný rozpočet. Nepredložila. Alebo  prijme kandidát, ktorého sa to týka, výzvu, aby išiel na detektor lži a striasol sa podozrenia, že vedome klame o stave hospodárstva Slovenska, lebo by ináč musel so svojou vládou pripraviť práve na supervolebný rok 2014 vyrovnaný rozpočet, a teda priznať, že miesto sľubovaných istôt prídu istoty rázneho zosekávania rozpočtových výdavkov a po "fašiangoch" musí prísť "pôst" lebo inak sa ocitneme v rovnakej situácii ako naši stredomorskí priatelia Gréci.

Občania, ktorí chcú poznať pravdu nech si ťuknú sem. Stačí si vybrať v UNIT: "Percentage of GDP" a pozrieť sa na riadok "Slovakia".

Alebo prijme kandidát, ktorého sa to týka, výzvu, aby išiel na detektor lži a striasol zo seba podozrenie z tohoto účelového vedomého klamania len kvôli tomu, aby sa stal prezidentom tohoto štátu.

Bezpečnostným rizikom pre tento štát je to, že sa o prezidentský úrad uchádza politik, ktorý nechce vniesť svetlo, či a prečo navštevoval byt, v ktorom sa údajne dohadovalo korumpovanie ústavných činiteľov tohoto štátu. Alebo prijme kandidát, ktorého sa to týka, výzvu, aby išiel na detektor lži a striasol zo seba podozrenie, že išiel "vlastnou hlavou" dohadovať "príspevky" finančných skupín na jeho politickú stranu v prípade, že sa po voľbách dostane do vlády.

Mohol by som takto pokračovať veľmi dlho, ale na záver už len toto:

Mimoriadnym bezpečnostným rizikom pre tento štát by bolo, keby sa stal prezidentom tohoto štátu politik, ktorí to chce len pre to, aby mohol udeľovať amnestiu a milosť svojim verným a zahladiť tak stopy po svojom predchádzajúcom pôsobení. Už sme mali takúto neblahú skúsenosť so "zastupujúcim prezidentom" V. Mečiarom za asistencie I. Gašparoviča, ktorý udelil amnestiu na "trestné činy spáchané v súvislosti s únosom M. Kováča mladšieho". Jeden zo súčasných prezidentských kandidátov sa zasadil o zvolenie práve I. Gašparoviča za prezidenta a opakovane zabránil zrušeniu amnestií V. Mečiara. Alebo prijme kandidát, ktorého sa to týka, výzvu, aby išiel na detektor lži a striasol sa podozrenia, že chce zneužiť inštitút milosti a amnestie na zahladenie stôp po svojom doterajšom pôsobení.

Prečo stále hovorím o výzve ísť na detektor lži. Nuž pri kandidátovi, u ktorého len niečo viac ako 50% výrokov bolo nezávisle vyhodnotených ako pravdivých, nič iné ani nezostáva. Chcem mať pred tým, než vhodím hlasovací lístok do urny, vyššiu istotu, že neklame, než keď sa bežne postaví pred mikrofón. Podiel pravidivých výrokov sa dá overiť tu. Priznám sa, že mám problém uveriť, že jeho informácie o tzv. bezpečnostných rizikách spojených s jeho protikandidátom, patria práve do kategórie pravdivých a nie medzi "nepravdy", "zavádzanie" a "neoveriteľné". Kto toľkokrát klamal, zavádzal a bľabotal neoveriteľné sa nemôže diviť, že mu neveria.

Ak sú s nejakým kandidátom spojené takéto bezpečnostné riziká, tak pre mňa ho to diskvalifikuje pre voľbu prezidenta, pretože tieto bezpečnostné riziká nevyváži ani politická skúsenosť, ani známosti, ani ochota pracovať až do sebazničenia ani nič iné. Proti takejto "neriaditeľnej do seba zahľadenej guli" nebude žiadnej pomoci.

Teraz rozumiem prečo toľká paranoja a snaha diskvalifikovať svojho protikandidáta. Veď ten hovorí o tom, že:

  • treba odstrániť korupciu - nie vlastnou hlavou vymýšľať korupčné schémy
  • treba sa starať o občanov - nie klamať ich o skutočnom stave štátu
  • treba riešiť problémy - nie zametať ich pod koberec
  • riadiť efektívne tento štát - nie viesť ho k bankrotu
Pre niekoho, kto myšlienkovo vyhorel, je to silný súper.
Každý, kto vyhorí, potrebuje oddych. Nie však v pozícii prvého muža štátu.
O tom už musia rozhodnúť voliči.

Voliči, budeme prajní?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?